دسته بندی: اخبار

۱۰ راهکار مهم و اساسی برای توسعه کسب و کار و درامد بالا در اینستاگرام

سوشاد در این مقاله قصد دارد اصول مهم و اساسی ،بایدها و نبایدها اینستاگرام را برای راه اندازی اکانت اینستاگرام شما وارتقای ان در جهت شروع کسب و کار قوی در این اپلیکیشن محبوب و پر مخاطب ارائه دهد.

۱-انتخاب یک نام درست : از نام های کاربری سخت و دور از کسب و کار خود استفاده نکنید.همواره بفکر این باشید که دیگران قرار است شما را در این فضا جستجو کنند،پس حتما از کلیدواژهایی استفاده کنید که مربوط به کارتان است و سرچ زیادی میشود.

۲- ایجاد پیج عمومی و بیزینسی :پروفایل خود را بحالت خصوصی در نیاورید. اگر میخواهید کسب و کارتان را به دیگران معرفی کنید حتما انرا عمومی کنید و پیج خود را بیزینسی کنید،تا به امار و اهداف پیج خود دسترسی داشته باشید.امارهایی نظیر: رده سنی،جنسیت،شهر وکشور فالورها،ساعت و روزهایی که بیشتر فالورهاتان در اینستاگرام فعال هستند،اطلاع از بهترین و بدترین پستها،ریچ و ایمپرشن پست و ایجاد تماس مستقیم با شما از طریق پروفایل و یا ارسال پیام به موبایل،ارسال ایمیل کاربر به شما،وحتی جستجوی محل کار شما در نقشه و دسترسی راحت برای مراجعه حضوری مشتری به شما از امکانات فوقالعاده ای هستند که بعد از بیزینسی کردن پیج و پس از گذشتن چند روز اینستاگرام این اطلاعات را در اختیار شما قرار میدهد که این اطلاعات در اینده کمک بزرگی در ارتقای پیجتان بشما خواهد کرد.این امکانات فقط برای پیجهای عمومی است و دسترسی به انها برای پیجهای عمومی امکان پذیر نمیباشد. برای ایجاد پیج بیزینسی لطفا روی لینک زیر کلیک کنید.

چگونه پیج خود را بیزینسی کنیم؟! اینجا کلیک کنید

۳-فعالیت و تعامل قوی در اینستاگرام:تعامل در اینستاگرام، لایک وکامنت دیگران، فعالیت و محتوا سازی برای صفحه خود و اشتراک گذاری ان از بهترین راهها برای ایجاد فضایی بالفعل و روابطی بهتر با کاربران است.جواب کامنت فالورهای خود را بدهید! فکر نکنید که جواب ندادن به کامنت مخاطبان به کلاس و قدرت پیج شما اضافه میکند!!! بلکه از امتیازهایی که اینستاگرام بابت تعامل شما با کاربران خود میدهد،محروم خواهید شد.پس تعامل خود را با جواب دادن کامنت فالورهایتان حفظ کنید با انها صمیمی شوید ،شوخی کنید و مناعت طبع داشته باشید و در اینده اثر قدرتمند انرا خواهید دید.حتما روزانه استوری و لایو از نحوه کسب و کار خود بگیرید.اینکار هم تعامل شما را بالاتر میبرد ،شما را به فالورها و مخاطبانتان نزدیکتر و صمیمی تر میکند،صداقت شما در کار شما نشان میدهد و هم مخاطب بهتر با کسب و کار شما اشنا میشود واطمینان به خرید محصول و یا استفاده از خدمات شما میکند.معمولا کاربران از لایو و استوری استقبال خوبی میکنند.
راه های افزایش تعامل :

۱٫ تلاش و تمرکز روی یک موضوع خاص

۲٫ تولید محتوای ارزشمند و اختصاصی

۳٫ برقراری ارتباط با کاربران و ارج نهادن آنها

۴٫ اجتناب از انجام کار های فرعی مثل خرید فالوور و…

چگونه در اینستاگرام فالور واقعی جذب کنیم و کسب و کارمان را گسترش دهیم؟! برای خواندن این مقاله اینجا کلیک کنید

۴-استفاده از کپشن خوب و هشتگ مرتبط: زیر پستهایتان را خالی نگذارید و حتی یک جمله کوتاه حتما زیر پست خود بنویسید.سعی کنید کپشن جذاب،خودمانی و صمیمی باشد.و کپشنها زیاد از حد طولانی نکنید چون از حوصله مخاطب خارج است. از هشتگها نهایت بهره را ببرید! استفاده درست از هشتگها میتواند به دیده شدن محتوای پیج شما کمک کند.بسیاری از کاربران با جستجوی هشتگ به مطلب مورد نظر خو میرسند، پس سعی کنید در هر پست بین ۵ تا ۷ هشتگ مرتبط با پست انتخاب کنید.بیاد داشته باشید که از هشتگها بیش از اندازه استفاده نکنید چون مشکل ساز خواهد شد واز هشتگهای نامربوط به خاطر بازدید بالای انها استفاده نکنید!از هشتگ هایی همچون love,like.instagram و … خودداری کنید. بعضی از افراد از هشتگهایی که بسیار سرچ میشوند ولی نامربوط هستند استفاده میکنند و فکر میکنند اینگونه پست انها بهتر دیده خواهد شد،درصورتی که بعد از سرچ هشتگ و دیدن پست نامربوط توسط مخاطب نه تنها پیج شما را فالو نمیکند بلکه امکان اسپم شدن پست شما بالاتر میبرد! مواظب باشید مخاطبان خود را سرخورده نکنید.

۵-محتواسازی خوب و جذاب و اشتراک گذاری ان در بهترین زمان : به سلیقه و انتخاب کاربران با ایجاد محتوا خوب احترام بگذارید. محتوا موثرترین راه رسیدن به هدف شما و کسب درامد عالی است. پس خلاق باشید و باهوش! مطمعنا اگر پیج شما محتوای متفاوت تر و جذابتر داشته باشد میتواند به جذب بیشتر مخاطبان شما کمک کند وبه درامد بیشتر شما کمک کند.سعی کنید از عکسهای گوگل و به اصطلاح اینترنتی استفاده نکنید. اینستاگرام مکانی است برای اشتراک گذاری مطالب و عکسهای روزانه افراد، و امتیاز دهی اینستاگرام به پستهای شما نیز بر همین اساس است.سعی کنید با گوشی خود عکسی خلاقانه بگیرید با ابزارها و اپلیکیشن های معروف ادیت عکس و فیلم در گوشی ها، ادیت جذاب کنید،نوشته کوتاه و جنجالی و موثر روی ان بنویسید و انرا اشتراک بگذارید.اینگونه بهترین امتیاز را از اینستاگرام میگیرید.از کاورهای جذاب و پرهیجان روی ویدیو خود استفاده کنید.تا مخاطبان خود را درگیر پستهای خود کنید.و به اینصورت باعث افزایش لایک و کامنت خود میشوید و این تعامل خوب باعث میشود که اینستاگرام پست شما را در اکسپلور نمایش دهد و باعث بالارفتن بازدید پست شما و افزایش فالور شما گردد.از ارسال پشت سر هم پستها جدا خودداری کنید و باعث زدگی فالورهای خو نشوید.فاصله بین پستها باید حداقل یک ساعت باشد.تعداد پست پیشنهادی برای اشنایی با کسب و کار شما روزانه یک یا دو پست است. به مخاطبان خود فرصت دهید تا کسب و کار شما را ببینند و با ارسال زیاد پستها انها را آزرده نکنید.بهترین زمان اشتراک گذاری پست با توجه به نوع کاربرها هر کشور متفاوت است.اگر فالورهای شما ایرانی هستند با توجه به تایم پربازدید این کاربرها پستهای خود را به اشتراک بگذارید. بهترین زمانها معمولا از ۱۱صبح تا ۳ بعد از ظهر و از ۷ شب تا ۱۲ شب است.که باز هم با توجه به کارمند و دانشجو بودن و یا خانه دار بودن مخاطبان شما تایمهای دقیقتری میتوان در نظر گرفت.هر چقدر در زمانهایی که مخاطبان شما در اینستاگرام انلاین هستند شما بیشتر فعال باشید،بیشتر دیده میشوید و به اکسپلور میروید. لازم است بدانید که اینستاگرام در یکساعت اول به ۱۰ درصد مخاطبان پستها را نشان میدهد، و اگر پست ها به اندازه قابل قبول مورد توجه قرار گرفت بعد به ۹۰ درصد باقی نشان میدهد.پس حتما تایم شلوغ پست گذاری کنید و حتما در استوری خود اعلام پست جدید کنید.معمولا افراد استوری خود را زودتر چک میکنند.اگر این مسائل را رعایت کنید قطعا پست شما در اکسپلور نمایش داده خواهد شد.

اکسپلور چیست؟! چگونه میتوانیم همیشه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟! برای خواندن این مقاله اینجا کلیک کنید.

۶-کپی رایت نکنید!!!به جرات میتوان گفت مبحث کپی رایت از مهمترین و جدی ترین چارچوب‌های اینستاگرام است.کپی فیلمهای دیگران مخصوصا شخصی که عمومی نیست،گذاشتن اهنگی رو فیلم خود که دارای حق کپی رایت است،استفاده از متنها زیر پست بدون تغییر در جملات و صرفا کپی کردن انها از جمله کارهایی است که اینستاگرام انرا جعل و تقلب میداند و گاهی حتی بدون هشدار پیج را میبندد یا به اصطلاح دیسیبل میکند.سعی کنید اگر از فیلمی میخواهید استفاده کنید اهنگ کپی رایت نگذارید و اگر فیلمی از دیگران است و عمومی نیست انرا ریپست (Repost) کنید.پیج ان شخص را تگ کنید و به این طریق نشان دهید که از فرد مورد نظر اجازه گرفته اید. در گزینه کپی رایت استفاده از اهنگها بسیار جدی تر از بقیه موارد است و حتما در ایمیل و در پیج هشدار میدهد و ان را پست را پاک میکند. و همچنان که گفته شد باعث دیسیبل شدن پیج میگردد.

اگر پیج ما دیسیبل شد چکار کنیم؟ برای خواندن این مقاله اینجا کلیک کنید

۷-از فالو یا انفالو کردن زیاد،کامنت گذاری بیش اندازه و ارسال تبلیغات بیش از حد جدا خودداری کنید.تکرار این موارد میتواند اکانت شما را دچار مشکل کند.محدودیت فالو،انفالو، لایک و کامنت ویا پیام در دایرکت از عواقب اولیه این موارد است و اگر باز هم با توجه به محدودیت اول باز هم تکرار شود منجر به دیسیبل شدن پیج میشود! سختگیری اینستاگرام مخصوصا با عوض شدن مدیریت اینستاگرام بسیار جدی و زیاد است و تعداد بالایی از کاربرها را دچار مشکل کرده است.اینستاگرام بسیار هوشمندانه فعالیت شما را رصد میکند و اگر فعالیت شما را مانند ربات اینستاگرام ببیند قطعا پیج شما را دیسیبل میکند.پس مراقب فعالیت خود باشید.

ربات اینستاگرام چیست؟!
با ربات اینستاگرام چگونه به فالور واقعی در بازار هدفم برسم؟!
چگونه از ربات اینستاگرام استفاده کنم که دیسیبل نشوم؟!

برای خواندن مقالات بالا اینجا کلیک کنید

۸-اینستاگرام خود را به فیسبوک متصل کنید.اینستاگرام و فیسبوک متعلق به یک شرکت است. و قطعا اشتراک گذاری عکسها و فیلم های خود در فیسبوک نیز میتواند در اینستاگرام شما نیز موثر باشد.ولی حتما بخاطر داشته باشید تمامی عکسها و فیلمهای خود را درفیسبوک اشتراک نگذارید،مخاطبان خود را درفیسبوک کنجکاو کنید تا عکس و فیلم های بیشتر را در اینستاگرام شما دنبال کنند.

۹-با ایجاد فضای انگیزشی مخاطبان خود را به سمت خود بکشانید! بهترین راهکار ها برای ایجاد اینگونه فضاها، مسابقه هایی است که جذاب است.مسابقه واقعی که جایزه هم دارد حتی در حد یک تبلیغ یا معرفی ان مخاطب در استوری خود،حال هر چقدر مسابقه انگیزشی تر و جایزه بهتری داشته باشد مخاطبان بیشتر خود را در صفحه شما نشان میدهند.سعی کنید از مخاطبان بخواهید که دوستانشان را تگ کنند تا شانس برنده شدن انها بیشتر شود،اینگونه بازدید شما بیشتر میگردد و مخاطب با صفحه شما بیشتر تعامل دارد.دادن تخفیف با محدودیت زمان از دیگر مواد انگیزشی است که باز هم میتوانید از ان استفاده کنید.حتی در لایو و استوری هم انرا میتوانید بیشتر نشان دهید.

۱۰- تبلیغ کنید! همیشه با تبلیغات موثر ، خدمات یا کالای خود را معرفی کنید تا از رقیبان جا نمانید. مخصوصا اگر مدت کمی است که در اینستاگرام حضور دارید حتما تبلیغات خود را زودتر استارت بزنید زیرا اکثر رقیبان شما از شما زودتر به این فضا امده اند و مردم انها را بیشتر میشناسند. یکی از مهمترین و سریعترین روشها برای معرفی کسب و کار خود و درامد سودمند، تبلیغات در شبکه های اجتماعی بخصوص در اینستاگرام است.بهره گیری از پیجهای فعال و قوی بافالورهای بالا ،موثرترین روش برای معرفی شما و پیجتان است که حتی میتواند براحتی فالورهای شما را افزایش دهد،فالورهای بازار هدف که در اینده نزدیک مشتری شما خواهند بود.

برای معرفی بهترین پیجهای اینستاگرام،تبلیغات گسترده،تبلیغات موثر و تضمینی اینجا کلیک کنید